Назад к списку

Подільська органічна конференція «Від землі до столу»

Привітики!

Сьогодні розповім вам про подорож до чудового міста Хмельницький. Там я брав участь у подільській органічній конференції «Від землі до столу».


Мандрівки – це завжди круто, а мандрівки Україною за сніжної погоди – це прекрасно). Дорогою є час помилуватися краєвидами (мені неймовірно подобаються поля, які відпочивають під зимовим білим килимом), подумати про майбутнє, помріяти, попланувати…


Організовував конференцію Микола Биков – провідний агроконсультант в органічному землеробстві. Це надзвичайна людина, яка знає, як правильно використовувати ресурси й вирощувати якісні сільськогосподарські культури.

Підбір спікерів на заході був дуже ретельним. Вони ознайомили присутніх з успішними органічними проектами, а також доступно й докладно змогли пояснити фермерам, що таке органічне землеробство, які проблеми можуть виникнути в разі переходу до нього та які перспективи розвитку цієї галузі. Для себе на конференції я відзначив такі основні моменти:

  • Отримав корисну інформацію про нішеві культури в органічному виробництві.
  • Дуже сподобалася презентація технології вирощування зернових культур «Древлянська технологія».
  • Цікавим було ознайомлення з новими методами біозахисту й допоміжними речовинами для покращення ґрунту та збереження врожаю.
  • Звернув увагу на особливості аналізу продукції на залишки пестицидів.
  • Важливою є оцінка ґрунтів для органічного виробництва.

Після презентації своїх можливостей я отримав декілька зауважень. Не скажу, що дуже люблю критику, але коли вона конструктивна й допомагає вдосконалитися, то можу сприймати спокійно й без емоцій. Тож пообіцяв виправити все і, зважаючи на те, що це наразі тестовий режим, більше користуватися всіма можливостями й давати більше зворотної інформації щодо функціоналу.

Серед виступів мене дуже зачепила тема правильного поводження з ґрунтами, їх аналізу та обробітку. Потрібно рухатися в цьому напрямі! Думаю, вже найближчим часом можна буде обирати компанії, які надають консультації щодо аналізу ґрунту та послуги з проведення самого аналізу.

Приємно, що схожі дійства відбуваються й у інших містах України. Обіцяю, що постараюся максимально брати в них участь. І давати зворотну інформацію, звісно) Почуємося! 

Завжди ваш OrganicHelper