Назад к списку

Національний форум " Органічна переробка та збут"

Загальний ПРИВІТ!)

Сьогодні я побував на крутецькому заході – «Органічна переробка і збут», який відбувався в Києві в рамках виставки WorldFood Ukraine.

Чому я тішуся від таких заходів? На них завжди є нагода висвітлити нагальні проблеми в органічному секторі. От і цього разу вкотре переконався, що ми на правильному шляху, адже основа якісного готового продукту – це якісна сировина, вирощена за правильною технологією. А навчити вирощувати такий продукт – моя головна мета!


Отже, я потрапив у «своє» середовище і зустрів купу старих друзів. Усі вони роблять дуже багато як зокрема для органічного сектора, так і загалом для того, щоб Україну сприймали як надійного постачальника якісних продуктів харчування. 


На форумі було дуже цікаво й пізнавально. Розглянули такі питання:

1. Розвиток переробленої харчової продукції

2. Успішний досвід в органічній переробці

3. Як успішно продавати готовий органічний продукт. 

Якщо підсумувати коротко, то динаміка розвитку галузі є, і це обнадіює. Але якщо говорити про внутрішній ринок споживання, то на форумі було озвучено актуальну проблему: якісніша сировина йде на експорт, а український виробник органічних продуктів змушений або купувати її за європейськими цінами, або дешевше, однак гіршої якості. Це тягне за собою наслідки – неможливість конкурувати на міжнародних ринках і високу ціну на товар на полицях українських магазинів.

Говорити про це на таких майданчиках – то вже півсправи!). Як на мене, спільними зусиллями фермерів, агроконсультантів і виробників органічних добрив можна виростити достатню кількість якісного матеріалу, щоб забезпечити попит. Це, своєю чергою, дасть поштовх для українських переробників і виробників готових органічних продуктів. Адже лише продаючи готовий продукт, усі отримують додаткову вартість і в майбутньому розвиток як сектора, так і держави.

Кажете, я заговорив, як людина?) Та ні, то все розвиток технологій і штучний інтелект ;)

До зустрічі!)

Завжди ваш Oh ;)