Назад к списку

Три аргументи «за» використання біометоду

Чим гарний біометод? Це питання вже почали ставити собі власники присадибних ділянок. Великі підприємства, які володіють сотнями гектарів посівів, спробувавши біометод, обирають саме його у боротьбі зі шкідником. Перш за все тому, що він гарантує збереження врожаю, водночас дотримуючись вимог екологічності. В арсеналі біологічного захисту рослин на сьогодні є потрібний комплекс засобів, які дають можливість отримувати безпечну рослинну продукцію, зокрема - ентомофаги. За останні 20 років великий науковий і практичний інтерес виявляють до використання в Україні трихограми.


Біометод – робота на випередження

Відомий вислів «краще працювати із причиною, ніж усувати наслідки» характеризує ключовий принцип використання біометоду. «Ентомофаги борються зі шкідником на тій фазі, коли він ще не несе загрози», - пояснюють у ТОВ «Біобаланс», які спеціалізуються саме на біометоді.

На противагу, хімічні речовини направлені на боротьбу вже із гусінню. Що в підсумку призводить до подвійної шкоди: значний % врожаю вже зіпсовано; хімічні речовини, які накопичуються в рослинах, потім можуть шкодити організму людини.

Біометод – накопичувальний

В основі біометоду лежить ідея про існування в природі механізмів регулювання чисельності будь-якого живого організму його антагоністами. Мається на увазі, що природні вороги в змозі утримувати чисельність шкідників на більш низькому рівні, ніж це відбувається у разі їх відсутності.

Важливо розуміти, що біометод призначений не для повного винищення шкідника, а для скорочення його чисельності з метою зниження до мінімального рівня шкодочинності.

Якщо ж використовувати інсектициди, шкідник мутує, виробляє у своєму організмі стійкі системи захисту від діючих хімічних речовин. 

Біологічні агенти, пояснюють у ТОВ «Біобаланс», цілком природній спосіб захисту. Тож, немає підстав для мутації шкідника, жодної шкоди для рослини і організму людини, яка потім споживатиме вирощений врожай.

Біометод дешевший за хімічні речовини


Хоча процес вирощування трихограми у практиці лабораторного розведення є достатньо затратним, в Україні використання ентомофагів як ефективного засобу захисту сільськогосподарських культур є дешевшим за використання інсектицидів. Крім цього, пояснюють фахівці, мають практику надання повного пакету послуг, включаючи вибір системи захисту, внесення, контроль та перевірку впливу біоагентів на шкідника. Як результат – економічно обґрунтований розрахунок із зазначенням % ефективності роботи трихограми.

Товар + послуга = гарантія збереження вашого врожаю

Присадибна ділянка чи сотні гектарів врожаю. Незалежно від обсягу поля, перед власниками полів постає спільне питання: захист врожаю. При виборі засобів захисту рослин, крім їх якості та наявних сертифікатів, виникає додаткове питання: як їх правильно використати. Для тих, кому не потрібно зайвий раз нагадувати про ефективність і необхідність використання саме біометоду, який не лише бореться із шкідниками, але і не несе жодної загрози для організму людини, ТОВ «Біобаланс» має унікальну пропозицію.

Тут вам пропонують повний пакет послуг із внесення трихограми на поля замовників. Що це означає? «Біобаланс» розпочинає роботу зі своїми клієнтами ще до внесення біоматеріалу. Головний момент, наголошують у «Біобалансі», не втратити час, адже трихограма працює на випередження і ефективною буде робота саме у травні місяці. 

Першим етапом після звернення є огляд посівів. Фахівці виїздять на місце і візуально перевіряють поля замовників на наявність і кількість шкідників (чи є на них гусінь, у якій фазі розвитку вона перебуває), пошкодження рослин. 

Для більш ефективної роботи, фахівці виставляють світлопастки на полях. Останні працюють на полях кілька тижнів за наступним принципом: світло приваблює шкідника, він туди потрапляє. Відповідно, на вкладках можемо побачити яка кількість шкідника вже є в даний час на полі, чи розпочався літ, наскільки він активний. 


Цей етап роботи дозволяє визначити 2 основні моменти: час внесення трихограми та визначити кількість біоматеріалу, який необхідно внести на поле. У середньому мова йде про 100-150 тис особин на га. Наступний етап – організація процесу внесення. Трихограму вносять на поля у вранішні та вечірні години безпілотними системами або за допомогою малої авіації. 

Процес внесення може коригуватися залежно від погодніх умов – має бути суха сонячна погода. У разі спеки або дощу, внесення трихограми може бути відтерміновано з метою збереження високої ефективності її роботи.

Після першого внесення здійснюється огляд поля. Це спостереження за кількістю шкідника: чи був продовжений його літ, чи він спав. Фахівці ТОВ «Біобаланс» роблять відповідні висновки, щоб належно підготуватись до 2-го внесення трихограми. Відкоригувати (або залишити попередню) кількість необхідного для внесення на поле біоматеріалу, визначити час внесення. Як правило, очікування складає близько 7-10-ти днів. Друге внесення здійснюється за принципом першого. 

Потім ТОВ «Біобаланс» оглядає посіви на ефективність функціонування біоматеріалу: яка кількість гусені з’явилась, % вражених рослин.

Тож у підсумку, ви отримуєте не тільки врожай без застосування інстектицидів і враження шкідником, але і отримуєте повні розрахунки щодо проведеної роботи по внесенню біоматеріалу і ефективності його роботи на Ваших полях.